Czy warto zwiedzić Plitwickie Jeziora ?

Czy warto zwiedzić plitwickie jeziora

Fotografia: DarekBar.pl


W Chorwacji znajduje się bardzo wiele interesujących atrakcji turystycznych które warto a nawet powinno się odwiedzić. Myślę, że osoby które lubią trochę pochodzić i przy okazji nacieszyć oczy pięknymi widokami powinni wziąć pod uwagę wizytę w Parku Narodowym Plitwickie Jeziora.

Park został w 1979 roku wpisany na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO co z pewnością potwierdza fakt, że Plitwickie Jeziora są prawdziwym cudem natury.

Odpowiadając na tytułowe pytanie napiszę, że oczywiście warto zobaczyć opisywany Park i jeziora jednak należy pamiętać, że jak to zwykle w przypadku wielkich atrakcji bywa są one oblegane przez tłumy turystów. Zwłaszcza w szczycie sezonu czyli w lipcu i sierpniu ludzi w Plitwickich Jeziorach jest naprawdę sporo.
Aby nasza wizyta była naprawdę udana należy tam się wybrać wcześnie rano najlepiej od razu po otwarciu czyli po godzinie 7. Będziemy mieli wówczas pewność, że po pierwsze będziemy jednymi z nielicznych ludzi na terenie parku a po drugie temperatura powietrza o tej godzinie pozwoli nam na komfortowe zwiedzanie.

Czy warto